Po literaturze i kinie czas na teatr

Harry Potter - J. K. Rowling

Po literaturze, kinie i internecie postać Harry'ego Pottera, młodego czarodzieja wymyślonego przez pisarkę J.K. Rowling, pojawi się w teatrze - na londyńskim West Endzie. Rowling będzie współproducentką, nazwisko autora sztuki nie zostało jeszcze ogłoszone.

W powieściach Harry Potter pojawia się jako 10-latek; sztuka będzie opowiadać o jego dzieciństwie przed tym okresem. Pojawią się w niej także inne postacie znane z książkowej wersji jego przygód.

Rowling poinformowała w komunikacie na swej stronie internetowej, przekazanym przez media w piątek, że przyjęła propozycję dwojga producentów teatralnych - Soni Friedman i Collina Callendera. Prace nad projektem będą trwały w 2014 roku, a spektakl będzie wystawiony w 2015 roku - informują media brytyjskie.

Siedem powieści o chłopcu, który odkrywa, że jest czarodziejem i musi stawić czoło siłom zła, sprawiło, że J.K. Rowling odniosła sukces większy niż jakikolwiek inny z żyjących pisarzy. We wrześniu do księgarń trafiła jej pierwsza książka dla dorosłych "The Casual Vacancy".

(-)
(PAP)
23 grudnia 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia