po÷MOCNI" na "Lato w teatrze 2013

Teatralne warsztaty we Wrocławskim Teatrze Lalek

Teatralne warsztaty we Wrocławskim Teatrze Lalek w ramach projektu Instytutu Teatralnego zaowocowały spektaklem "po÷MOCNI". Premiera 13 lipca.

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca odbywały się LETNIE INTEGRACYJNE WARSZTATY TEATRALNE w ramach projektu LATO W TEATRZE.

Dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat pod opieką profesjonalistów w grupach: aktorsko-reżyserskiej, plastycznej, dźwiękowej, dramaturgicznej i promocyjno-dziennikarskiej miały możliwość zdobycia konkretnych umiejętności, uwolnienia drzemiącego potencjału, ale przede wszystkim nawiązania nowych relacji oraz zabrania głosu w sprawach, które są dla NICH ważne.

Efektem tej pracy jest spektakl pt. " po÷MOCNI".

PREMIERA

13 / lipca / Duża Scena WTL / 15.00

14 / lipca / Duża Scena WTL / 15.00

WSTĘP WOLNY!

LATO W TEATRZE jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w 30 miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. "Lato w teatrze" jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

(-)
Materiał Teatru
12 lipca 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...