Po premierze Teatru dla niewidomych i słabo widzących

"Kasta La Vista" - reż. Ewa Pilawska - Teatr Powszechny w Łodzi

19 października Teatr Powszechny zaprezentował 57. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Sztukę Sbastiena Thiry'ego Kasta La Vista wyreżyserowała społecznie - jak wszystkie spektakle w ramach cyklu - dyrektor Ewa Pilawska, która po spektaklu podziękowała wieloletnim partnerom i sponsorom projektu - firmom Veolia i Amcor.

Finansowe wsparcie dla Teatru umożliwia realizację wielu projektów artystycznych i społecznych, m.in. unikatowego w Europie projektu dla osób niewidomych i słabo widzących. "Cieszymy się, myśląc o kolejnych premierach, które dzięki Państwa zaangażowaniu będą mogły aktywizować środowisko osób niewidomych i słabo widzących. Premierowe spotkania są zawsze bezcenne - budują poczucie wspólnoty oraz niwelują granice i podziały między ludźmi" - podkreśliła w podziękowaniach dyrektor Pilawska.

Osoby niewidome w Powszechnym oglądają zawsze nowy spektakl - przygotowany specjalnie dla nich. Tym razem była to "Kasta la Vista" w przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego z polskich dialogów do m.in. "Shreka", "Madagaskaru" i "Pomocy domowej". Spektakl przypomina, że awans społeczny i materialny sukces nie zawsze są gwarantem szczęścia i spokoju. Przekonuje się o tym Jacek Kraft - spełniony zawodowo agent nieruchomości - który pewnego dnia postanowi odwiedzić bank i wypłacić ze swojego konta pewną sumę pieniędzy. Ta z pozoru błaha sytuacja uruchomi lawinę zaskakujących i absurdalnych zdarzeń

Kasta la Vista
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Autor: Sébastien Thiéry
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Karolina Krawczyńska, Zofia Plewińska, Beata Ziejka, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Jarosław Dziedzic

(-)
Materiał Teatru
21 października 2017
Portrety
Ewa Pilawska

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...