Po raz czwarty we Wrocławiu

Projekt "Lato w teatrze" w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiu już po raz czwarty będzie organizował "Lato w teatrze" – tym razem zaplanowaliśmy półkolonię, którą zakończy dwukrotny pokaz spektaklu pod tytułem Światłoczuli z udziałem dzieci i młodzieży na Scenie na Świebodzkim.

Reżyserką przedstawienia będzie Katarzyna Strączek, za scenografię odpowiedzialny będzie Mateusz Stępniak, grupę muzyczną poprowadzi Tomasz Polak, audiodeskrypcja i materiały promocyjne będą natomiast tworzone pod okiem Justyny Mańkowskiej i Ewy Kurdas z Fundacji KATARYNKA.

Do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie zgłoszono 117 wniosków z całej Polski. Komisja ekspertów rekomendowała dofinansowanie projektu Teatru Polskiego we Wrocławiu, który znalazł się w pierwszej piątce laureatów.

Celem naszego przedsięwzięcia jest pokazanie świata kolorów osób niewidzących i niedowidzących. Uczestnicy będą pracowali w grupach integracyjnych: scenograficznej, muzycznej, aktorskiej i audiodeskrypcyjno-dziennikarskiej.

Zajęcia z instruktorami będą się odbywały między 7 a 20 lipca 2014.

Premiera I – 19.07.2014 (sobota), godz. 16:30, Scena na Świebodzkim
 Premiera II – 20.07.2014 (niedziela), godz. 16:30, Scena na Świebodzkim

Kontakt i szczegółowe informacje: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl, tel. 511 236 138

(-)
Materiał Teatru
8 lipca 2014

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...