Po raz pierwszy w sezonie 2014/2015

"Quo vadis słowami Sienkiewicza, Audena i innych" - reż. Janusz Wiśniewski - Teatr Polski w Warszawie

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprasza na pierwsze w tym sezonie pokazy spektaklu "Quo vadis słowami Sienkiewicza, Audena, Eliota i innych" w reżyserii Janusza Wiśniewskiego.

O spektaklu "Quo vadis słowami Sienkiewicza, Audena, Eliota i innych"

Przez scenę przewija się, a właściwie przebiega w zawrotnym tempie do muzyki Jerzego Satanowskiego i w choreografii Emila Wesołowskiego cały korowód barwnych postaci z pogranicza jawy i snu. Tym razem są wśród nich Francis Bacon (Szymon Kuśmider), Bill Gates (Krystian Modzelewski), Prostytutka ze świątyni, Kobieta Zapomniana, Pełna Współczucia i wiele innych. Korowód otwiera Osioł (zagrany brawurowo przez Piotra Cyrwusa), a zamyka demoniczny Grabarz (świetny Marcin Jędrzejewski). Każda z postaci przystaje na chwilę, by opowiedzieć, a często wykrzyczeć swoją historię.

W roli ekscentrycznego Nerona wystąpiła Halina Łabonarska. Ubrana w mundur generalski zaprezentowała swego bohatera jako władcę, który staje się bezwzględnym tyranem. Mając poczucie końca, jest wyjątkowo odpychający. Łabonarska gra tę postać z wielką klasą, nie ucieka przed groteską. (...) Na drugim biegunie opowieści jest postać św. Piotra, grana przejmująco przez Wiesława Komasę. On w tym szalejącym świecie pragnie przypomnieć o nieprzemijających wartościach. 

Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita, 24.04.2013

Pokazy 4 (godzina 19:30) i 5 (godzina 18:00) października.

(-)
Materiał Teatru
22 września 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia