Po raz trzeci w Gminie Police

Festiwal Teatralny Elipsa Kreatywności

Wielu wspaniałych artystów odwiedzi Police podczas kolejnej edycji Festiwalu Teatralnego. Gwiazdą tegorocznego TEK-u będzie słynny aktor teatralny i telewizyjny Cezary Morawski.

W Festiwalu uczestniczyć będzie dziesięć amatorskich zespołów teatralnych z Polski i z Niemiec, które zaprezentują się na polickiej scenie. Obok niech wystąpią goście festiwalu którzy zaprezentują wspaniałe spektakle. Będą to: CEZARY MORAWSKI z monodramem „Aktor to aktor to aktor", GRUPA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „KIOSK RUCHU" ze spektaklem „Julian to wiem", ELIZA HOŁUBOWSKA zagra monodram „Umbra", ZESPÓŁ PARANOJA wystąpi ze spektaklem improwizacyjnym.
W Festiwalu uczestniczyć będzie wielu wspaniałych artystów, którzy zasiądą w Festiwalowym jury: aktorzy Wojciech Wysocki, Przemysław Walich oraz scenarzysta i reżyser filmowy Andrzej Fader. Festiwal to nie tylko prezentacje ale także wyjątkowe, intensywne i niesłychanie twórcze warsztaty z mistrzami. W tym roku odbędą się warsztaty aktorskie prowadzone przez aktora Teatru Cinema Tadeusza Rybickiego, reżysera Daniela Jacewicza, warsztaty tańca Afro poprowadzi Wioletta Wojciechowska zaś w warsztaty teatru impro wciągnie pedagog teatralny Simon Blaschko.
Festiwal będzie łączył różne formy wyrazu artystycznego wydobywające wszelkie pokłady kreatywności z młodych zarażonych teatrem ludzi.
Festiwal rozpocznie się 11 lipca spektaklem „Julian to wiem", kierowanym również do dzieci, następnie odbędzie się kolorowy huczny przemarsz na plac przy ul. Zamenhoffa by dokonać oficjalnego otwarcia Festiwalu. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w akcje plenerową.
Warto przypomnieć, iż Festiwal poświęcony jest pamięci Zygmunta Zdanowicza, zaś całe wydarzenie dofinansowane zostało przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej.
Na wszystkie Festiwalowe wydarzenia wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/tekpolice?ref=hl

 

(-)
Materiał Organizatora
19 czerwca 2013
Portrety
Cezary Morawski

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...