Po siedmiu latach schodzi

"Chory z urojenia" - reż. Giovanni Pampiglione - Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

W niedzielę 21 czerwca, godz 19.00 na duzej scenie Teatru Słowackiego w Krakowie zostanie zagramy poraz dwusetny spektakl Moliera "Chory z urojenia" w reż. Giovanniego Pampiglione. W roli głównej niezmiennie Andrzej Grabowski!

Premiera spektaklu miała miejsce 27.04.2002 roku i od tamtej pory spektakl cieszy się niezmiennym powodzeniem - 100% frekwencją.

Doskonałe dzieło mistrza gatunku, Moliera, obśmiewającego w swoich komediach głupotę, zacofanie, obłudę i podłość, dającego zawsze świetny i kipiący żartem argument na rzecz postępu. Chory z urojenia porusza bardzo aktualny temat samotności, paradoksu życia, pychy i próżności człowieka. W dzisiejszym zagmatwanym świecie wszyscy jesteśmy "chorzy", bo zbyt często jesteśmy samotni. Pampiglione mówi nam o tym w atmosferze głębokiego rozbawienia, w feerii Molierowskiego humoru, poprzez śmiech pełen mądrej refleksji, która pozostanie z nami nawet po wygaszeniu świateł teatralnej rampy. W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski. W pięknym wnętrzu Teatru im. J. Słowackiego rozbawia nas francuski autor, w polskim wykonaniu z domieszką włoskiej pikanterii.

Agnieszka Giergielewicz
Materiały Teatru
17 czerwca 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...