"Po sznurku" we Wrocławskim Teatrze Lalek

Premiera 11 października

Spektakl inspirowany twórczością Piotra Gęglawego – podopiecznego szczecińskiej fundacji „Pod Sukniami”, propagującej art brut, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Wiersze i opowiadania Gęglawego poruszają i zaskakują – słodko-gorzkim humorem, nieoczekiwanymi skojarzeniami i bogactwem nieskrępowanej schematami myślowymi wyobraźni.

PO SZNURKU to historia pewnej znajomości. W życiu samotnego mężczyzny pojawia się „chłopiec" – dorosły z duszą dziecka; o ludziach takich jak on mówiono dawniej jurodiwyj, „dotknięty palcem Bożym". Po tym spotkaniu życie bohatera nigdy nie będzie już takie samo. „Chłopiec" naznaczy go swoim spojrzeniem na świat – świat, w którym papież w Dniu Dziecka połyka balony , a pingwiny „piją kawę i myją nogę Małyszowi".

JOANNA GERIGK: „PO SZNURKU" jest opowieścią o tym, co niezwykłego można zobaczyć w rzeczach zwykłych. Chcemy pokazać, że tak zwani niepełnosprawni mogą być dla nas inspiracją, mogą sprawić, że spojrzymy na świat z odmiennej perspektywy i że wreszcie docenimy wrażliwość i wyobraźnię.

(-)
Materiał Teatru
6 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...