Podróż na wyspę

"Burza" - Paweł Passini - neTTheatre w Lublinie

„Burza" to tajemnicze arcydzieło i równocześnie artystyczny testament Williama Szekspira. Niezwykła opowieść o magii, szaleństwie, żądzy władzy i przebaczeniu stała się podstawą nowego spektaklu Pawła Passiniego i neTTheatre w mistrzowskiej obsadzie.

Tym razem zabieram Cię w podróż, na wyspę. Zawsze asystuję w umieraniu moim mistrzom. W odchodzeniu, w rozstawaniu się z ziemskimi sprawami, w ostatniej jeszcze próbie ich uporządkowania, przekazania dalej tego, co najważniejsze. Testament. Tym właśnie jest dla mnie "Burza" Szekspira. Ostatnie arcydzieło arcytwórcy teatru. Człowieka, który według wielu – nigdy nie istniał. Cuda i dziwy można wyprawiać z tą historią, prawda? Niby wszystko się już wydarzyło, a teraz może się nagle od-wydarzyć... A jednak jego ostatnie dzieło jest o kresie magii, o porzuceniu czarów, a przede wszystkim o przebaczeniu.

premiera: 7 września, godz. 19:00, Sala Widowiskowa
kolejne spektakle: 8, 9, 14,15, 16 września, godz. 19:00, Sala Widowiskowa

reżyseria: Paweł Passini; muzyka: Daniel Słomiński; kostiumy: El Bruzda; scenografia: Miro Nordyk Jurczuk; obsada: Mariusz Bonaszewski, Dariusz Jeż, Aleksandra Karpiuk, Piotr Michalczuk, Jakub Mieszała, Beata Passini, Jarosław Tomica, Łukasz Witt-Michałowski, Anna Zachciał.

Premiera spektaklu zostanie zaprezentowana w ramach Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City organizowanego przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża".

 

(-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2018
Portrety
Paweł Passini

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...