Podróż pełna piosenki

"Amoroso" - reż. Artur Barciś - Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Teatr Osterwy w noc sylwestrową planuje wystawić "Amoroso", autorski projekt Artura Barcisia, który zakochany w melodyjnych włoskich piosenkach z lat 60. i 70. stworzył to muzyczne widowisko.

Opowiada historię miłosną pewnego mężczyzny, który zostawia dziewczynę, by poszukać przygody w innym świecie. Wyjeżdża do Ameryki, ona tutaj tęskni bardzo i czeka na niego.

W spektaklu Artur Barciś zabierze widza w pełną miłosnych aluzji podróż do Włoch. Będzie to podróż pełna piosenki, tańca i teatru, pełna humoru, przesycona atmosferą zabawy, którą wypełniają włoskie szlagiery z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Artur Barciś wybrał miłe dla ucha piosenki. Większość z nich to znane włoskie przeboje: "Tornero", "Che sera", "Volare", "Quando, quando", "Caruso". Dużym walorem sztuki jest to, że większość piosenek została przetłumaczona przez Wojciecha Młynarskiego, który jest popularyzatorem włoskiej piosenki.

"Amoroso" to spektakl, który można polecić każdemu, kto szuka w teatrze wytchnienia i rozrywki na wysokim poziomie. Barwne i wzruszające przedstawienie skierowane będzie do młodych jak i dorosłych widzów.

"Amoroso" jest autorskim projektem Artura Barcisia, który zakochany w melodyjnych włoskich piosenkach z lat 60 i 70 stworzył to muzyczne widowisko. Rodzaj musicalu, w którym samymi piosenkami opowiada się jakąś historię. Ten gatunek jest autorowi szczególnie bliski, o czym widzowie gorzowskiego teatru mogli się przekonać oglądając spektakle "Trzy razy Piaf" i "Kochać". Tym razem artysta zabiera nas w sentymentalną podróż do Italii. Słynne przeboje takie jak : Che Sara, Tornero, Mambo Italiano, Azzurro, Portofino, Volare, Gigi Amoroso i wiele innych układają się w piękną i mądrą historię o miłości, która nigdy nie przemija.

(-)
Materiał Teatru
27 grudnia 2014
Portrety
Artur Barciś

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...