Podsumowanie

3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny - 2021

Odśpiewaniem "100 lat" dla jubilatki Danuty Stenki po spektaklu "Sonata jesienna" z Teatru Narodowego w Warszawie zakończył się 3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny.

 

Zaprezentowano 12 tytułów, w tym prapremierowy pokaz "Zarazy" w reżyserii Islandki, Uny Thorleifsdottir. Teatr im. Stefana Żeromskiego gościł 10 zespołów z Gdańska, Gniezna, Katowic, Legnicy, Lublany, Lublina, Słupska, Torunia i Warszawy.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazło się czytanie dramatu Ivora Martinića „Wszystko jest w porządku, dopóki umieramy we właściwej kolejności" w wykonaniu kieleckich aktorów i w reżyserii Aleksandry Bielewicz (studentki Akademii Teatralnej w Warszawie).

Sporym zainteresowaniem cieszył się debiut powieściowy Mateusza Pakuły pt. „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję", którego obszerne fragmenty zinterpretował zespół Teatru. Kielecka publiczność doceniła zarówno spektakle, jak i imprezy towarzyszące.

Więcej informacji oraz artykuły Gabrieli Abrasowicz, Jacka Bomby oraz Jacka Wakara znajdują się w Magazynie Festiwalowym do pobrania tutaj: https://backend.teatrzeromskiego.pl/media/attachments/GT87_MagazynFestiwalowy.pdf.

Przyszłoroczna edycja festiwalu zapowiadana jest na pierwszą połowę października 2022 roku.

Paulina Drozdowska
Materiał organizatora
14 października 2021

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia