Podsumowanie sezonu artystycznego

Opera Wrocławska zaprezentowała rekordową liczbę premier

W sezonie 2017/2018 Opera Wrocławska zaprezentowała rekordową w skali całego kraju liczbę premier, których odbyło się 14. Premierowe tytuły, jakie zaprezentujemy w nadchodzącym sezonie to: „Giselle" balet Adolphe'a Adama, „Don Giovanni" W. A. Mozarta, „Nabucco" G. Verdiego (sceniczna adaptacja superwidowiska), „Halka" i „Widma" S. Moniuszki, „Faust" Ch. Gounoda, balety „Gra w karty" i „Święto wiosny" I. Strawińskiego, „Córka pułku" G. Donizetti (wersja koncertowa). Przyszłoroczne superidowisko to „Traviata" G. Verdiego. Sezon rozpoczniemy Galą operową, natomiast na zakończenie przygotujemy Galę baletową.

Opera Wrocławska zaprezentuje swoje spektakle także na różnych festiwalach. Podczas tego lata będziemy obecni na Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie – Zdroju, natomiast w Krakowie podczas Festiwalu Muzyki Polskiej, zaprezentujemy w wersji koncertowej „Via crucis" Pawła Łukaszewskiego oraz „Magnificat" Wojciecha Kilara. Ponadto czekają nas artystyczne podróże do Bukowca, Lublina i Sanoka. Jesienią nasz zespół zaprezentuje spektakl „Krakowiacy i Górale" oraz Galę operową podczas Festiwalu Operowego im. Salomei Kruszelnickiej w Operze Lwowskiej.

Niezmiennie ważnymi elementami działalności Opery Wrocławskiej pozostają różne rodzaje aktywności w sferze rozwoju widowni. W kolejnym sezonie będziemy kontynuować projekt edukacyjny, adresowany do najmłodszych widzów „Accademia dell"Opera" w następujący cyklach : Koloratura i Falset – od piosenki do arii; Paczka-Pointa-Piruet: abecadło baletu. Nowym cyklem, który pojawi się w naszej ofercie będzie Batuta i Kamerton – od kapeli do orkiestry.

Podobnie jak w obecny sezonie, co miesiąc będziemy zapraszać do zwiedzania naszego teatru w ramach projektu Operowy labirynt. Niezmiennie zachęcamy widzów w różnych kategoriach wiekowych do skorzystania z ofert zajęć Studia baletowego.

Przed nami ostatnie wydarzenia sezonu 2017/2018. 29 czerwca i 1 lipca zapraszamy na dwa wykonania koncertowe opery Ryszarda Wagnera „Zakaz miłości". Będzie to pierwsze wykonanie tego dzieła w Polsce. Natomiast 30 czerwca zapraszamy na specjalny pokaz Open Door, który będzie zwieńczeniem warsztatów choreograficznych, trwających w Operze Wrocławskiej od 4 czerwca. Do projektu zostali zaproszeni młodzi choreografowie z Polski i zagranicy.

(-)
Materiał Opery
22 czerwca 2018

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...