Podwieczorek Teatralny z Tuwimem i Brzechwą

"Na tropie zaginionej opowieści" - reż. Anna Bączek-Lieber - Teatr Trip

W niedzielę 1 lutego, o godz. 16 w Teatrze Gry i Ludzie, w ramach cyklu Podwieczorków Teatralnych, odbędzie się gościnny spektakl "Na tropie zaginionej opowieści", w wykonaniu Teatru Trip ze Świętochłowic.

W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan wszystkich książek. Podczas kolejnego, codziennego dnia w pracy, Mole odbierają tajemniczy anonimowy telefon. W nocy z półek spada abecadło, a Wersik skarży się na strasznie dziwaczne koszmary. Efektem tych tajemniczych wydarzeń jest zniknięcie pewnej bardzo starej i cennej książki - Zbioru wierszy dla dzieci polskich poetów. Dzielny Wersik postanawia wszcząć śledztwo i wraz z przemądrzałą Zakładką ruszyć tropem poszlak. Biedna Syllabinka przygląda się sprawie z bogu, z coraz większymi obawami i lękiem zostaje wciągnięta przez przyjaciół w ten jakże dziwny i dziwaczny splot wydarzeń. Zanim jednak Molom Książkowym uda się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.

"Na tropie zaginionej opowieści" to klasyczne przedstawienie z elementami interaktywnymi. Oprócz wartości artystycznych pobudzających oraz kształtujących wrażliwość młodego człowieka, spektakl ten propaguje polską literaturę piękną dla dzieci. W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: "Ptasie radio", "Lokomotywa", "O Panu Tralalińskim", Jana Brzechwy: "Księżyc raz odwiedził staw", "Kaczka dziwaczka" oraz Marii Konopnickiej: "Stefek Burczymucha".

Czas trwania: 60 minut

Bilet normalny - 14 złotych

Bilet rodzinny (3+1 gratis) - 42 złote

Rezerwacji można dokonywać poprzez:

e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl

tel. komórkowy: 501 395 069 - codziennie (również SMS)

tel. stacjonarny: (32) 354 27 35 - w dniu spektaklu od godziny 12

www.gryiludzie.pl

(-)
Mateiały organizatora
31 stycznia 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...