Podwórko to cały świat

„Detektyw Pozytywka" na podstawie „Wielkiej Księgi Detektywa Pozytywki" Grzegorza Kasdepke

Podwórko Asi, Dominika i Zuzi ma swoje tajemnice. Zdarzają się na nim dziwne przypadki, zagadkowe zjawiska, niespodziewane wizyty.

Podwórko to cały świat pełen przygód, zagadek i tajemniczych zdarzeń. Na szczęście dla mieszkańców naszego podwórka, mieszka tu Detektyw Pozytywka, który według dzieci jest najlepszym detektywem na świecie, bo ma nadzwyczajny talent do rozwiązywania zagadek, a jego agencja „Różowe okulary" to miejsce, gdzie można rozwiać nawet najczarniejsze podejrzenia.

Na podwórku wszystko mogłoby toczyć się bez kłopotów, gdyby nie sprowadził się tutaj pewien ponury typ, Detektyw Martwiak i jego podejrzana agencja „Czarnowidz". Taki jeden nieznośny osobnik potrafi zatruć życie wszystkim mieszkańcom i nieźle namieszać. Ale i on ostatecznie dostanie za swoje, dzięki śledztwu Detektywa Pozytywki, który ujawniania prawdę tam, gdzie pozory mylą.

Na szczęście w maleńkim pomieszczeniu na strychu mieszka Detektyw Pozytywka, najlepszy według dzieci detektyw na świecie. Jego agencja detektywistyczna „Różowe Okulary" to miejsce, gdzie każda najtrudniejsza zagadka będzie rozwikłana, a dzieci znajdą schronienie przed rozzłoszczonymi sąsiadami... którzy niestety czasem mają rację narzekając na najmłodszych lokatorów.
Katarzyna Deszcz, reżyser spektaklu.

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2022
Portrety
Katarzyna Deszcz

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia