Poetycka opowieść Rady Moskovej

"Dokąd pędzisz, koniku?" - reż. Grzegorz Kwieciński - Teatr Groteska w Krakowie

Niedzielne przedstawienie to poetycka opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i poszukiwaniu własnego ja. Główny bohater Mały Konik bardzo chce być dorosły, ale dojrzałości nie osiąga ani próbując dotrzymać tempa Dużemu Koniowi, ani w radosnym, z pozoru, Wesołym Miasteczku.

Konik spotyka na swej drodze Chłopca, który tak jak on poszukuje swego miejsca w świecie i nie godzi się na życie w niewoli. Przyjaciele wspólnie decydują się na ucieczkę i przeżywają kolejne przygody, które często wystawiają na próbę siłę ich charakterów. Dzięki przyjaźni i młodości udaje im się wyrwać się z ram Wesołego Miasteczka i pogalopować w stronę wolności i szczęścia... Przedstawienie dla dzieci najmłodszych jest zrealizowane w atrakcyjnej konwencji plastycznej i łączy plan aktorski z lalkowym.

Niewątpliwym atutem sztuki jest niezwykła uroda plastyczna – scenografia do spektaklu zainspirowana została twórczością Tadeusza Makowskiego. Przekaz opowieści oraz zawarta w niej ponadczasowa mądrość poruszy zarówno dzieci i dorosłych.

Spektakl Dokąd pędzisz, koniku w reż. G. Kwiecińskiego otrzymał nagrodę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, które przyznało spektaklowi „ATEST 2011 – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego"

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 15 min, 1 przerwa

Najbliższe przedstawienia: 3.11 (niedziela, godz. 11:00, 13:00)

(-)
Materiał Teatru
3 listopada 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia