Pokaz powarsztatowy

Stowarzyszenie Teatralne Chorea/Fabryka Sztuki w Łodzi

Performance "PAMIĘĆ CIAŁA / PAMIĘĆ MIEJSCA/ PAMIĘĆ PUSTKI" jest rezultatem warsztatów skierowanych do osób starszych. Warsztaty prowadzili: Pola Amber, Dorota Porowska-Podleśna i Paweł Korbus.

Głównym celem działań warsztatowych było przywołanie pamięci indywidualnej i zbiorowej oraz przetworzenie jej w działanie twórcze. Inspirację czerpaliśmy ze starych fotografii, przedmiotów czy starych dokumentów. Bazując na indywidualnym doświadczeniu życiowym, przeżyciach z czasów powojennej Polski, komunizmu i ery postkomunistycznej przeprowadziliśmy szereg rozmów, które stały się pretekstem do wspólnych działań. Odbyliśmy spacer po zakurzonych zakamarkach pamięci. Jednocześnie szukaliśmy historii zapisanych w ciele. Odkrywaliśmy pamięć i transformowaliśmy ją w akt twórczy.

Warsztaty i pokaz odbywają się w ramach programu "UWAGA Człowiek! Napięcia miasta" Fabryki Sztuki realizowanego w partnerstwie z Teatrem CHOREA, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje.

 

(-)
Materiał Teatru
7 listopada 2013

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia