Pokaz przedpremierowy w TR Warszawa

Z cyklu "Między fikcją a rzeczywistością"

W najbliższy wtorek 12.11 o g. 20:00 w TR Warszawa odbędzie się pokaz przedpremierowy Wielki Liberace w reżyserii Stevena Soderbergha, w rolach głównych Dan Aykroyd, Matt Damon, Michael Douglas.

Prawdziwa historia Władzia Valentino Liberace - ekscentrycznego pianisty i showmana polskiego pochodzenia. Świat poznał Liberace jako kochanego przez tysiące wielbicieli, bajecznie bogatego celebrytę. Jego występy zawsze były wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów...

Zdobywcy Oscara - Michael Douglas i Matt Damon - w nagrodzonym jedenastoma statuetkami Emmy wielkim pożegnaniu z filmem Stevena Soderbergha, twórcy m.in. „Erin Brockovich", „Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", czy „Solaris".

Pokaz przedpremierowy 12.11.2013 w TR Warszawa. Wstęp wolny na podstawie na podstawie bezpłatnych wejściówek wydawanych w kasach teatru.

Na film zaprasza Jakub Duszyński którego gościem po projekcji będzie Michał Oleszczyk.

Pokaz będzie początkiem serii filmowej w TR „Między fikcją a rzeczywistością" prowadzonej przez Jakuba Duszyńskiego.

Nowy cykl filmowy w TR Warszawa: "Między fikcją  a rzeczywistością"

Gdzie przebiega cienka, często prawie nieuchwytna granica między rzeczywistością a fikcją? Co jest dziełem naszej wyobraźni, a co dzieje się naprawdę? I czy można rozpoznać różnicę między jednym, a drugim? Zapraszam na realizowany w TR Warszawa cykl złożony z bardzo różnych filmów, które podsuną nam tropy, możliwe odpowiedzi albo postawią kolejne pytania. Filmów, które pokażą bohaterów balansujących między rzeczywistością a fikcją. Obrazów zacierających granice między dokumentem a kreacją.
Już w listopadzie na Dużej Scenie TR Warszawa pokaz filmu, który miał swoją światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes - Wielki Liberace (Behind the Candelabra) z Mattem Damonem i Michaelem Douglasem. Ostatnia, pożegnalna produkcja Stevena Soderbergha (Erin Brochovich, Seks, kłamstwa i wideo taśma, Traffic, Solaria, Ocean 11). Oparta na faktach opowieść o Władziu Liberace, który zamienił swoje życie w niekończący się sceniczny show.
W grudniu "Fanny i Alexander " – przyjrzymy się i porozmawiamy o arcydziele Bergmana, aby dostrzec, jak rodzi się filmowa fikcja wokół tematów autobiograficznych Bergmana.
Na pokazy do TR Warszawa zaprasza Jakub Duszyński - Kurator cyklu filmowego „Między fikcją a rzeczywistością".

(-)
Materiał Teatru
8 listopada 2013
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...