Pokaz w Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium zaprasza 19 i 20 maja o g. 20 na "Warsztat" w reżyserii Katarzyny Anny Małachowskiej. Pokaz jest podsumowaniem warsztatów, jakie miały miejsce we wrześniu 2011 roku w Międzygórzu. Warsztaty trwały 9 dni i wzięła w nich udział grupa studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej.

Warsztaty łączyły zajęcia z zakresu pracy nad oddechem i głosem, kreacją wyobraźni poprzez instalacje plastyczne, ale przede wszystkim dotyczyły ruchu scenicznego i pracy nad ekspresją ciała.

Pokaz nosi nazwę "Warsztat". Bierze w nim udział dziesięć osób, pięciu mężczyzn i pięć kobiet. Spektakl oparty jest na emocjonalnych relacjach pomiędzy bohaterami. Warsztat dotyka problemów szukania własnej świadomości oraz tożsamości emocjonalnej i erotycznej. Aktorzy wyzwalają swoją ekspresję poprzez ruch i etiudy choreograficzne wywodzące się z improwizacji, z zastosowaniem rekwizytu i personifikacją krzesła. Całość podporządkowana jest rytmom tanga, które dyktują charakterystyczny dla tej muzyki konflikt pomiędzy mężczyzną i kobietą. Bohaterowie dotykają tematów miłości i zdrady, złości i strachu, euforii, radości i smutku Spektakl odbywa się bez słów, wykorzystywane są naturalne dźwięki, głosy, krzyki, szepty a przede wszystkim język i ekspresja ciała.

(-)
Materiały Teatru
17 maja 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...