Pokażą, co mają najlepszego

7. edycja Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca

To już 7. edycja Festiwalu Atelier, podczas którego młodzi choreografowie prezentują swoje spektakle.

«Pierwszego dnia zobaczymy: "Hello, My Friend!" - Pawła Malickiego, "Need Me" - Andrzeja Adamczaka i "SUMO" - Agnieszki Fertały. Drugiego dnia zaplanowano dwa spektakle: "Absurdy życia w więcej niż 2 aktach" - Josefine Patzelt i "Nondescript" - Urszuli Bernat-Jałochy.

W "Hello, My Friend!" Paweł Malicki podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Andrzej Adamczak zastanawia się, czy możemy istnieć bez naszego "Ego"? Natomiast Agnieszka Fertała zaprasza na scenę, która jej zdaniem często przypomina sportowy ring.

Spektakl "Absurdy życia w więcej niż 2 aktach" jest eksperymentem, podczas którego Josefine Patzelt wspólnie z tancerzami spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o obecność mediów naszym życiu. Urszula Bernat-Jałocha dla odmiany włączy się w nurt dyskusji o gender. Interesuje ją zjawisko zacierania się płci. Jak widać, młodzi choreografowie odważnie wchodzą w społeczny dyskurs.

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się premiera książki Stefana Drajewskiego - "Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu", która ukaże się w Domu Wydawniczym Rebis. Jest to pierwsza biografia artystyczna założyciela Polskiego Teatru Tańca - Conrada Drzewieckiego.

Promocja książki "Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu"

MP2 (ul. Głogowska 14), 25 kwietnia, godzina 18 wstęp wolny

Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca

MP2 (ul. Głogowska 14), 25 i 26 kwietnia, godzina 20 bilety: 15 i 30 zł.»

Kamil Babacz
Polska Głos Wielkopolski
19 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia