Pokaże obrazy i zaskoczy muzycznie

"Kwiaty polskie" - Agnieszka Łapka - Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Łapki, zatytułowaną "Kwiaty polskie". Wernisaż odbędzie się dzisiaj, 4 kwietnia o godz. 18 w Galerii Ateneum.

Młoda artystka nie tylko pokaże swoje obrazy, ale zaskoczy nas jeszcze talentem w dziedzinie muzycznej.

Agnieszka Łapka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; dyplom z malarstwa obroniła w 2008 r. w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in.: podczas "Dni Litwy na Górnym Śląsku" zorganizowanych przez Filharmonię Śląską, dwukrotnie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej podczas Triennale Plakatu w Japonii, dwukrotnie w Muzeum w Stalowej Woli na wystawie zatytułowanej "Autoportret", na Biennale Plakatu Polskiego w katowickim BWA, podczas 19. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych w Legnicy "Promocje 2009" oraz w Zamku Sieleckim w Sosnowcu. Miała również wystawy indywidualne, m.in. w katowickim SARP-ie, w tyskiej Galerii Strefart czy w "Skupie Kultury". Najważniejsze osiągnięcia to I nagroda w konkursie "Dolina Kreatywna" zorganizowanym przez TVP Warszawa w 2008 r. oraz wyróżnienie w 19. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych w rok później.

Drugą pasją Agnieszki Łapki jest śpiew. Porusza się w ponad trójoktawowej skali wokalnej o rzadkiej i charakterystycznej barwie. Technikę śpiewu kształci pod okiem śpiewaczki klasycznej, Martyny Kalus, z Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia". Uczestniczyła w wielu prestiżowych imprezach muzycznych (m.in.: Rawa Blues Festival w Katowicach, Bohema Jazz Festival w Olsztynie, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym), wystąpiła na Międzynarodowym Seminarium Europejskich Telewizji Publicznych EBU w Wenecji oraz na Ceremonii Otwarcia Międzynarodowej Konferencji Telewizji Publicznych INPUT w Warszawie. Koncertuje również w Niemczech i Czechach. Ma w swoim dorobku kilka bardzo dobrze przyjętych przez krytykę płyt.

(-)
Materiał Teatru
4 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia