Pokazem popremierowym sezon się zaczyna

"Zabić celebrytę" - reż. Gabriel Gietzki - Teatr Żeromskiego w Kielcach

Na scenie dwóch aktorów: Andrzej Plata i Łukasz Pruchniewicz, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w premierowym przedstawieniu w maju tego roku.

Na scenie dwóch aktorów: Andrzej Plata i Łukasz Pruchniewicz, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w premierowym przedstawieniu w maju tego roku.

- Ponieważ i Andrzej, i Łukasz byli wdrożeni do ról, spotkamy się pod koniec sierpnia w Kielcach - zapowiada Gabriel Gietzky. Reżyser przyznaje, że zamarł, kiedy w lipcu otrzymał MMS-a od aktorek grających w spektaklu: Eweliny Gronowskiej i Dagny Dywickiej z zabandażowanymi kolanem i kostką. - To nie były żarty: jedna miała skręcone kolano, druga kostkę, na szczęście lekko.

W pierwszy weekend września teatr zaprasza na obsypany nagrodami spektakl duetu: Janiczak - Rubina "Caryca Katarzyna". Niestety będą tylko dwa spektakle tego hitu, bo aktorzy w nim grający występują także w przygotowywanej właśnie (próby wznowione zostaną w tym tygodniu) kolejnej produkcji pary Janiczak - Rubin - "Rasputinie". Prapremiera jest zaplanowana na 23 września.

We wrześniu teatr przypomni wstrząsający spektakl przygotowany przez młodych twórców: "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" według prozy noblistki, Świetlany Aleksijewicz. Szkołom teatr zaproponuje "Antygonę" Sofoklesa, spektakl, którego premiera odbyła się w 2001 roku, a miesiąc zakończy czarna komedia Wrócę po północy.

- Zapraszamy również na koncert "Kropka kreska", który l września pokazany zostanie w ramach Masscode Festwal a w naszej siedzibie wieczorem 2 września - mówi dyrektor teatru Michał Kotański. W niedzielę 2 września odbędzie się Narodowe czytanie "Wesela". W sobotę 16 września teatr zaprasza na interaktywny spacer po wnętrzach pod hasłem Spacerownik Teatralny.

Wtedy zorganizowany zostanie też kiermasz, na którym będzie można kupić fragmenty scenografii i rekwizytów.

Lidia Ochocka
Echo Dnia
10 sierpnia 2017
Portrety
Gabriel Gietzky

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...