Pokazy uczniowskie

"Baletowe impresje na gwiazdkę" - Opera Krakowska

Opera Krakowska serdecznie zaprasza na "Baletowe impresje na gwiazdkę" - Pokaz Pracy Uczniów Studia Baletowego Opery, który odbędzie się na Dużej Scenie Opery w dniu 21 grudnia 2010 r., o godz. 18.00

W pokazie wezmą udział klasy przygotowawcze (dzieci w wieku 4 do 9 lat) oraz klasy zawodowe.

Na program pokazu złożyły się dwie części. W I części pokazu będą prezentowane poszczególne klasy w układach z tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnego m.in. do muzyki: R. Szczedrina, J. Preisnera, L. Cohena, S. Joplin, P. Czajkowskiego, V. Tolstoy, L. Danielssona, rosyjskiej muzyki ludowej. Drugą część wypełni miniatura baletowa "Byłem u Ciebie" do muzyki F. Chopina. Gościnnie w programie wystąpią artyści Baletu Opery Krakowskiej: Katarzyna Sanocka jako George Sand oraz Vadim Trukhan.

Choreografię poszczególnych części programu przygotowali pedagodzy Studia Baletowego: Magdalena Malska, Wioletta Maciejewska, Ewa Nowak, Kinga Szablowska, Karolina Kuliga, Kinga Kużdżał, Ewa Mączyńska, Gabriela Kubacka, Victor Korpusenko, Jacek Szydłowski..

Studio Baletowe Opery Krakowskiej zostało założone we wrześniu 1963 roku przez dyrektora Kazimierza Korda. Do pracy z zespołem baletowym dyrektor Kord zaprosił panią Lili Beron, która sprawowała również opiekę pedagogiczną nad Studiem Baletowym.

Po wyjeździe pani Beron całokształt pracy związanej z działalnością Studia został powierzony pani Marii Dimitrow, która kierowała pracą studia do 2008 roku. Od 2008 roku kierownikiem Studia jest pani Magdalena Malska.

W ciągu ponad 40 lat istnienia i pracy dydaktyczno-wychowawczej młodzież wyszkolona przez pedagogów Studia zasilała wiele zawodowych zespołów baletowych, jak Opera Krakowska, Opera Śląska, Opera Nowa w Bydgoszczy, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Wielki w Poznaniu, Operetka Gliwicka, Operetka Wrocławska, Zespół Pantomimy Henryka Tomaszewskiego oraz Zespół Tańca Nowoczesnego Ewy Wycichowskiej.

Studio kształci młodzież w oparciu o programy publicznych szkół baletowych i zapewnia realizację wymagań niezbędnych do uzyskania państwowych uprawnień artysty baletu. Kadra pedagogiczna Studia to doświadczeni artyści baletu z dużym dorobkiem artystycznym i przygotowaniem pedagogicznym. Program nauczania obejmuje utanecznienie i przygotowanie do nauki baletu (dla dzieci), rytmikę i umuzykalnienie, taniec klasyczny, barre au sol, taniec współczesny, taniec charakterystyczny, flamenco, wiedzę o balecie.

Ceny biletów: 15 - 20 zł

(-)
Materiały Organizatorów
18 grudnia 2010

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia