Pokonując ograniczenia w ciele i umyśle

„Ciało wie" - marcowe warsztaty Grupy Otwartej - Wrocławski Teatr Pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy rozpoczyna nabór na warsztaty Grupy Otwartej, które w marcu pod hasłem „Ciało wie" poprowadziIzabela Cześniewicz.

Podczas zajęć uczestnicy pogłębią umiejętności techniki pantomimy, w tym m.in. : identyfikację z postacią i przestrzenią, tok, kontrapunkt, czy iluzję Wykorzystają podstawowe elementy techniki do tworzenia etiud solowych i grupowych. Warsztaty będą okazją do podniesienia świadomości własnego ciała, w tym wzrostu świadomości przestrzeni i kierunków, pracy z partnerem i w grupie podczas elementarnych zadaniach aktorskich.

Uczestnicy wykorzystają nabyte umiejętności do tworzenia obrazów scenicznych, wypełniając je całym spektrum emocji przepuszczonych przez pryzmat własnej wrażliwości. Będziemy pracować nad otwartością, prawdą sceniczną, ekspresją ruchową pokonując pojawiające się ograniczenia w ciele i umyśle.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki, w godz. 18:00-20:00, w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
ZAPISY: Piotr Soroka, pio.soroka@gmail.com
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja.

Warsztaty w Grupie Otwartej są częścią projektu edukacyjnego WTP Akcja: EDUKACJA 3.0 i adresowane są do młodzieży, dorosłych i seniorów. Autorski program zajęć, opracowany przez pedagogów i aktorów wrocławskiej pantomimy, daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy, w tym szczególnie pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. W programie warsztatów znajdują się zarówno zajęcia z techniki, podczas których uczestnicy poznają elementarne zasady pantomimy (m.in. kontrapunkt, tok, iluzję czy identyfikację), jak i zajęcia aktorskie skupiające się na indywidualnej i zespołowej pracy nad scenami i etiudami.
Warsztaty odbywają się w miesięcznych i dwumiesięcznych blokach. Pod opieką reżyserską zespołu aktorskiego WTP grupa ma za zadanie przygotować pokaz powarsztatowy lub przedstawienie teatralne.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Piotr Soroka
Materiał Teatru
20 lutego 2020

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...