Półkoloniie dla dzieci i młodzieży

Teatr Baj Pomorski

"Lato w Teatrze" to oferta skierowana dla młodzieży poszukującej inspiracji i sposobu na artystyczne wakacje.

„Lato w Teatrze” odbędzie się już po raz czwarty.

To już czwarta odsłona organizowanych przez Baj Pomorski półkolonii dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć będą mieli okazję poznać kulisy teatru i samodzielnie stworzyć swoją sztukę.

Akcja została podzielona na dwa turnusy: „Marzyciele mogą wszystko” - dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat (2-15 lipca) oraz „Letnia Akademia Teatru Otwartego” - dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat.

Celem - własna twórczość

- Celem jest nastawienie dzieci na własną twórczość. Powstaną nowe piosenki o Toruniu, spektakle, a może nowe legendy. Zwłaszcza w przypadku II turnusu celem jest stworzenie wspólnie z dziećmi „Nowych legend Torunia” - mówi Agnieszka Niezgoda, koordynatorka projektu. - Ma to być spektakl przygotowany przez młodzież, która zamieszkuje historyczne dzielnice Torunia, czyli Stare Miasto i Bydgoskie Przedmieście. Chcemy, by w nastolatkach powstało poczucie pewnej ciągłości, tożsamości i wpływu na historię miasta. Najpierw dostarczymy im bardzo dużą ilość informacji, uświadomimy im historię oraz legendy Torunia, by następnie na tej bazie oni sami stworzyli swoją własną legendę.

W skład ekipy artystów i pedagogów prowadzących zajęcia będą doświadczeni specjaliści - Andrzej Pietrzak, wieloletni pracownik Baja Pomorskiego, twórca form piernikowych, Igor Nowicki, kompozytor z MDK-u, Renata Puzdrowska, pedagog z dziennikarskim doświadczeniem oraz Agnieszka Niezgoda, aktorka i pedagog. Poprowadzą oni cztery grupy tematyczne - aktorską, scenograficzną, muzyczną i dziennikarsko-promocyjną.

Przedstawienia na koniec

Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki gry aktorskiej, zaprojektują i wykonają scenografię, a nawet zajmą się medialną promocją. Co bardzo ważne, po każdych zajęciach będzie można zjeść obiad. Zwieńczeniem wszystkich wysiłków będzie wystawienie przedstawień.

Prezentacja projektu odbyła się już w Gimnazjum nr 21 i natychmiast zgłosili się pierwsi chętni. Nadal jednak przyjmowane są zgłoszenia. Organizatorzy spodziewają się jak zwykle dużego zainteresowania. Dzieci mogą zgłaszać rodzice i opiekunowie prawni bezpośrednio w Baju Pomorskim oraz telefonicznie - pod numerem 56-652-24-24, lub mailowo - sekretariat@bajpomorski.art.pl.

Artur Olewiński
Dziennik Toruński
27 czerwca 2012

Książka tygodnia

Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Justyna Świerczyńska

Trailer tygodnia