Polkowickie poszukiwania muzyczne już wkrótce

11. Festiwal muzyki organowej i kameralnej Errantia Musica

Już po raz 11. do Polkowic zjadą się wybitni organiści i światowej sławy muzycy. W dniach 14-16 czerwca 2013r. w kościele pw. św. Michała Archanioła odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”, organizowany przez Polkowickie Centrum Animacji.

„Errantia Musica" to po łacinie poszukiwania muzyczne. Festiwal wciąż poszukuje najwybitniejszych instrumentalistów. Nie zamyka się on jednak w kręgu tradycyjnych brzmień. Na przestrzeni lat to polkowickie muzyczne święto wciąż zaskakiwało melomanów swoją różnorodnością.

Program tegorocznej edycji jest równie wyjątkowy. Pierwszego dnia o godz. 18.00 wystąpi słowacko-polski duet akordeonowy Duo Accosphere, a godzinę później lokalny, polkowicki Chór Cantabile z Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II, który odnosi wiele sukcesów.

Sobota, 15 czerwca, to trzy znakomite koncerty w wykonaniu światowej sławy polskich artystów. Wysłuchamy koncertu na organy i obój Hanny Dys i Marty Różańskiej-Nowakowskiej, które zaprezentują nie tylko utwory klasyków, jak Bach czy Chopin, ale także muzykę filmową. Następnie, po raz pierwszy, w zabytkowej świątyni zabrzmi koncert fortepianowy, którego sprawcą będzie Michał Białk, jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia. Ostatni występ drugiego dnia Festiwalu to duet Wiesława Prządki i Rafała Karasiewicza. Pierwszy z nich jest jednym z niewielu muzyków w Polsce, który gra na bandoneonie i akordeonie, natomiast drugi to wszechstronny pianista.

Niedzielne koncerty tradycyjnie rozpoczną się o godz. 18.00, a otworzy je „The Colours of Space", czyli duet gdańskiego mistrza organowego Bogusława Grabowskiego oraz znakomitego saksofonisty – Macieja Sikały. Godzinę później będziemy mogli wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu wybitnego pianisty Marcina Głucha, który na co dzień mieszka w Szwecji. Festiwal zakończy występ Chóru MISTIC, znanego z nowatorskich pomysłów. Pięcioosobowy zespół zaśpiewa utwory muzyki współczesnej w stylu tradycyjnego chorału gregoriańskiego. Popularność zyskał m.in. dzięki wystąpieniu w telewizyjnym programie „X-FACTOR".

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Music" to niezwykłe wydarzenie muzyczne, którego tegoroczna,11. edycja dostarczy wielu wrażeń i niezapomnianych doznań.

(-)
Materiał Organizatora
5 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...