Polony i Trela pożegnani

Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Były brawa, długa owacja na stojąco i mnóstwo kwiatów - tak widzowie Starego Teatru żegnali Annę Polony i Jerzego Trelę, którzy po raz ostatni wystąpili jako aktorzy tego teatru.

Z widzami żegna się spektakl "Chłopcy" według sztuki Stanisława Grochowiaka w reżyserii Adama Nalepy. Była to również okazja, by "do zobaczenia" mogli powiedzieć aktorzy odchodzący z teatru - Anna Polony i Jerzy Trela. Publiczność dopisała, zgotowała owację na stojąco. Były kwiaty i podziękowania.

- To były piękne wieczory, publiczność, jak zwykle, dopisała. Cieszyliśmy się nadkom.letami: ludzie siedzieli, stali pod ścianami, zajmowali miejsca na podłodze, przyszło bardzo, bardzo wielu znajomych, szczególnie na niedzielny spektakl. To niewiarygodne, szpilki nie można było wetknąć. Publiczność zgotowała nam niezwykle gorące i serdeczne podziękowanie. Moje mieszkanie dosłownie tonie w różach, storczykach, drobnych różowych goździkach - powiedziała nam już po spektaklu Anna Polony.

Te owacje i kwiaty były wyrazem wdzięczności dla artystów za ich dokonania artystyczne w zespole Narodowego Starego Teatru.

Jolanta Ciosek
Dziennik Polski
8 stycznia 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...