Polska prapremiera

"Kredyt" - reż. Maciej Kowalewski - Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Teatr im. Adama Mickiewicza serdecznie zaprasza w sobotę, 30 kwietnia o godz. 19.00 na polską prapremierę spektaklu „Kredyt” w reż. Macieja Kowalewskiego.

W głównej roli dyrektor artystyczny Teatru, Piotr Machalica oraz gościnnie, Piotr Borowski znany między innymi z filmów: "Lejdis", "Pitbull" czy "Francuski numer" oraz wielu polskich seriali.

Komedię zagramy na Dużej Scenie. Zapewniamy mnóstwo uśmiechu i dobrą zabawę.

Zapraszamy!

Historia nader współczesna: Adam przychodzi do Dyrektora banku z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy niemal z cudem – zwłaszcza, gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc... szantażem. Dyrektor banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie kredytobiorcę in spe stoczy walkę między rozsądkiem, a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć!

Kredyt to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny. Rozbawi nie tylko finansistów.

Kredyt to inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku. Jeden z aktorów grających w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył."

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia