Polski Teatr Tańca podczas DanceInversion

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego DanceInversion

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego DanceInversion jest jednym z najważniejszych wydarzeń sztuki tańca w Rosji

Jako mówią sami organizatorzy, podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się zespoły, które stały się legendą, nie tylko w świecie tańca współczesnego, ale także zapisały się w uniwersalnej historii tańca. Niezwykle bogaty program festiwalu obejmuje spektakle odzwierciedlające różnorodność form i stylów tańca: od flamenco, poprzez balet i taniec współczesny.

W dniach od 28 listopada do 12 grudnia 2011 będziemy mogli zobaczyć m. in takie zespoły jak. Alvin Ailey American Dance Theater (USA), NDT-II (Holandia), Compagnie Montalvo – Hervieu (Francja), Aterballetto (Włochy).

W programie festiwalu znalazły się również 2 spektakle Polskiego Teatru Tańca – „Alexanderplatz” oraz „Minus 2”. 6 grudnia publiczność DanceInversion będzie mogła obejrzeć przedstawienie „Alexanderplatz" w choreografii Pauliny Wycichowskiej - jedyne dzieło, które porusza temat wydarzeń z końca 1989 roku w Europie Środkowej, wykorzystując perspektywę uniwersalnego języka tańca. Autorem niezwykłej muzyki do spektaklu jest laureat Oskara – Jan A.P. Kaczmarek. 7 grudnia zostanie pokazane przedstawienie „Minus 2”, światowej sławy choreografa – Ohada Naharina. Spektakl, nazwany przez Rzeczpospolitą najważniejszą premierą mijającego sezonu, został pokazany już m.in. na III Biennale Tańca w węgierskim Győr, Bałtyckich Spotkaniach Tańca, Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu oraz deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Przedstawienia PTT będzie można zobaczyć w Moskiewskim Akademickim Teatrze Muzycznym im. Konstantego Stanisławskiego i Władimira Niemirowicza-Danczenki.

Spektakle PTT odbywają się w ramach prezydencji Polski w Radzie UE.

(-)
Materiały Teatru
3 grudnia 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki