Polski Teatr Tańca przed Festiwalem Malta

"Apokalypsa" - reż.Karine Saporta - Polski Teatr Tańca - Balet Poznański

O spektaklu "Apokalypsa", najnowszej premierze Polskiego Teatru Tańca, opowiedziała na środowej konferencji prasowej jej reżyser i choreograf - Karine Saporta.

Spektakl "Apokalypsa", przygotowany z udziałem ośmiu tancerzy z zespołu Ewy Wycichowskiej, zobaczymy 26 czerwca w Scenie Rozmaitości, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. - Chciałabym pokazać rodzinę, która, budząc się co rano, wpisuje się w ciąg powtarzalnych gestów i rytuałów - mówi o swoim projekcie Karine Saporta. - Mój spektakl opowiada historię bardzo przeciętną i banalną, na tym opiera się jego przesłanie - zdradza. Jak ocenia współpracę z poznańskimi tancerzami? - Mają zarówno osobowość, jak i umiejętności techniczne, są fenomenem na skalę światową - twierdzi reżyser.

Karine Saporta jest jedną z największych gwiazd francuskiego tańca współczesnego na świecie, profesorem na Wydziale Sztuki i Muzyki Uniwersytetu w Evry, szefem programowym spektakli choreograficznych na Festiwalu w Avignon. W pracy choreograficznej i pedagogicznej przywiązuje ogromną wagę do improwizacji. Poznańska publiczność oglądała ją w autorskim spektaklu "Preferences" podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, towarzyszącego VII Biennale Tańca Współczesnego.

mak
Gazeta Wyborcza Poznan
14 czerwca 2007

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...