Polski Teatr Tańca w Filharmonii

"Sanatorium" - reż. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachut - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

W filharmonii w czwartek wystąpi Polski Teatr Tańca z Poznania. Artyści zaprezentują w Słupsku premierowe przedstawienie pt. "Sanatorium".

Inspiracją do jego powstania jest proza Brunona Schulza, a zwłaszcza "Sanatorium pod klepsydrą" oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Twórczość Brunona Schulza stanowi swoisty fenomen literacki, będący wyjątkową materią dla gatunku, jakim jest teatr tańca. Zderzenie dwóch światów: schulzowskiego oraz świata ruchu i tańca może być nową propozycją odczytania jego twórczości.

Autorki spektaklu - choreografki i reżyserki: Karina Adamczak-Kasprzak i Agata Ambrozińska-Rachuta - oparły swoje kreacyjne działania na interdyscyplinarności i wielopłaszczyznowości środków artystycznych. Proces twórczy łączy formy ruchowe i taneczne, muzyczne i audiowizualne oraz inne działania realizowane w przestrzeni sztuk wizualnych. W warstwie ruchowej autorki choreografii oparły się na improwizacji oraz indywidualnych predyspozycjach psychoruchowych zaproszonych do współpracy artystów.

Całość procesu przebiegała w formule laboratorium twórczego, gdzie indywidualny gest każdego z artystów wpływał na ostateczny kształt spektaklu. W warstwie wizualnej wykorzystane są w sposób szeroki i niestandardowy multimedia, np. na scenie pojawiać się będą tancerze jako "ekrany", na których wyświetlana będzie projekcja, która zbudowana będzie na bazie grafiki, kolorów oraz elementów hiperrealistycznych.

Ten wyjątkowy taneczny spektakl zobaczyć będzie można w czwartek w sali słupskiej filharmonii. Początek o godz. 19. W kasie przy ul. Jana Pawła II można jeszcze kupić bilety na ten wieczór w cenie 35 i 25 złotych.

(-)
Materiał Teatru
22 stycznia 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...