Polski Teatr Tańca w marcu

spektakle w Poznaniu i w innych miastach

Polski Teatr Tańca zaprasza w marcu na następujące spektakle:

Poznań:

MINUS 2 

choreografia: Ohad Naharin
asystent choreografa: Yoshifumi Inao
kostiumy: Rekefet Levy
światło: Avi Yona Bueno

„Minus 2” Polskiego Teatru Tańca w choreografii Ohada Naharina to najważniejsza premiera mijającego sezonu.

Sandra Wilk, „Życie Warszawy”

Odważny, mocny, cudowny i wprowadzający niebywały zamęt w emocje widzów, na których gra tak, jak chce - taki właśnie jest spektakl "Minus 2".

mmpoznan, Lilia Łada, 28-11-2010

„Minus 2” to pierwsza w Polsce realizacja legendarnego izraelskiego artysty Ohada Naharina, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów. Spektakl, którego premiera okazała się ogromnym sukcesem, gościł już między inni w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy. 

11 i 12 marca 2011
godz. 20.00 
Aula Artis przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu
ul. Kutrzeby 10

Inne miasta:

WIOSNA- EFFATHA


idea i choreografia: Ewa Wycichowska 
muzyka: Jacek Wierzchowski 
ponadto w spektaklu wykorzystano:
Dettingen Te Deum nr 17 G.F. Haendla

„a spojrzawszy w niebo, westchnął
i rzekł do niego: Effatha, to znaczy
Otwórz się”
Mk. 7,34

Wiosna – Effatha to projekt choreograficzno- multimedialny, w którym cechy świata stechnicyzowanego i zglobalizowanego zderzają się z tęsknotą do prostych prawd i reguł możliwych do odzyskania drogą przemiany zachodzącej w przyrodzie. Niegdyś z nią zjednoczeni, dziś jesteśmy uwikłani w opozycję natura – kultura, tracąc zdolność dostrzegania tego co podstawowe, źródłowe w sensie antropologicznym, filozoficznym i duchowym.
Zamknęliśmy nasze zmysły, zgubiliśmy dziecięcą ciekawość, otwartość i siłę płynącą z odradzającej się cyklicznie natury.

Ewa Wycichowska

20 marca 2011
Godz. 19.00 Ostrowskie Centrum Kultury, ul. ul. Wolności 2, Ostrów Wielkopolski


DSM-IV 301.81

choreografia & video: Daniel Stryjecki
kostiumy: Maciej Zień
muzyka: Nran (www.nran.name)

DSM-IV 301.81 - Zaburzenia osobowości typu B. Osobowość narcystyczna - zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany nastawieniem wielkościowym (w wyobraźni lub na jawie), potrzebą bycia podziwianym, brakiem empatii i niezdolnością do przyjęcia perspektywy innych osób. Osoby silnie narcystyczne mogą niekiedy przeżywać stany, w których czują się jakby były za murem lub szybą oddzielającą ich od innych ludzi, bądź mieć wrażenie, że inni są jak postacie z wyświetlanego filmu. Nie są to jednak przeżycia psychotyczne, lecz metaforyczny opis wrażeń, jakich doświadczają w kontakcie z innymi ludźmi.

WO-MAN W POMIDORACH

choreografia: Yossi Berg

muzyka:Nancy Sinatra "These boots are made for walking", Julie London "Fly me to the moon", Petula Clark "Downtown", The treble spankers "Red hot navigator" (album "Hasheeda"), The chemical brothers (album "Surrender"), Cosmo Cosmolino (album "Street sweeper"), Virginia Rodrigues (album "Sol negro"), Edith Piaf "Milord"

Spektakl Yossi Berga to nieco nostalgiczna, ale nie pozbawiona żartobliwych akcentów, opowieść o kobietach i mężczyznach, blondynkach i macho, o stereotypach, którym ulegamy wpadając we własne pułapki. Formę przedstawienia budują charakterystyczne dla teatru tańca elementy, których programowy synkretyzm pozwala łączyć w jedną całość taniec, śpiew i działania aktorskie, elementy kultury wysokiej z cytatami z życia codziennego.
Kształt plastyczny spektaklu stworzyła Dalia Lider, naczelny scenograf Batsheva Dance Company, która projektuje kostiumy dla światowej czołówki choreografów m.in. Ohada Naharina i Wima Vandekeybusa.

Spektakl wyróżniony "Bursztynowym Faunem", główną nagrodą II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Gdyni.

25 marca 2011
Godz. 19.00 
Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
ul. Kościuszki 55

27 marca 2011
Godz. 19.00 
Krotoszyński Ośrodek Kultury 
63-700 Krotoszyn, ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18

(-)
Materiały Teatru
28 lutego 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia