Polski Teatr Tańca w WSNHiD

"Minus 2" - reż. Ohad Naharin - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

22 marca o godz. 19 w murach WSNHiD odbędzie się kolejny projekt edukacyjny organizowany przez uczelnię. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany spektakl "Minus 2" w choreografii Ohada Naharina.

Przedstawienie Polskiego Teatru Tańca poprzedzi wykład "Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu - Hagada". Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można obierać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4).

Harmonogram wydarzenia:

19.00 - wykład Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu - Hagada

20.00 - spektakl "Minus 2"

Opis wykładu: Tajemnica przetrwania/ i opowiesz synowi swemu - Hagada

Wykład przybliży historię żydowskiego święta Pesach, podczas którego zgodnie z tradycją wykonywana jest pieśń "Echad Mi Yodea", występująca również w spektaklu "Minus 2" Ohada Naharina. Prelekcja wskaże nawiązania między terminami występujący w utworze i ich uobecnieniem w przedstawieniu Polskiego Teatru Tańca.

Prowadzanie: Piotr Sztyma

"Minus 2" to pierwsza w Polsce realizacja legendarnego izraelskiego artysty Ohada Naharina, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów. Jak mówi sam autor, to dzieło rekonstrukcji, próba założenia w całość wielu bardzo odmiennych historii historii i spojrzenia na nie z nowej perspektywy. Spektakl, którego premiera została okrzyknięta przez Rzeczpospolitą najważniejszą premierą minionego sezonu, był wystawiany już m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Wielkim w Łodzi oraz na Festiwalu DanceInverison w Moskwie.

(-)
Materiały Teatru
21 marca 2012

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia