Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś

Odcinek IX i X

Dobiega końca projekt jubileuszowy zespołu PTT „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”. W niedzielę (8.12.2013 r.) o godz. 20.00 w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się premiera IX odcinka cyklu pt. „Pora na Carpe diem”.

Widzowie będą w nim mogli wrócić pamięcią do takich przedstawień Teatru jak: „Carpe Diem", „Wiosna-Effatha", „Przypadki Pana von K", „Komeda-Sextet. Etiudy Baletowe w teatrze tańca" (chor. Ewa Wycichowska), „Short Cuts" (chor. Istvan Juhos-Putto), „Alexanderplatz" (chor. Paulina Wycichowska) oraz „Lato – Red Sun" (chor. Thierry Verger).
Zaprezentowane zostaną również fragmenty spektakli powstałych w Atelier PTT: „Trzy siostry - wyobrażenie" (chor. Andrzej Adamczak), „Balladyna" (chor. Karina Adamczak-Kasprzak i Agata Ambrozińska-Rachuta) oraz „DSM-IV 301.81" (chor. Daniel Stryjecki). Spektakl „Pora na Carpe diem" będzie połączony z drugą premierą przedstawienia „Volta" w choreografii Andrzeja Adamczaka. (Szczegółowe informacje na temat tego przedstawienia można znaleźć pod adresem: http://www.ptt-poznan.pl/stronyi/853.php).

9 grudnia o godz. 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w ramach projektu edukacyjnego pt. „Teatr tańca wczoraj i dziś" odbędzie się premiera filmu autorstwa Anny Kochnowicz pt. „Projekt XL" podsumowującego Rok Jubileuszowy Polskiego Teatru Tańca. Jak mówi o nim sama twórczyni obrazu, będzie to: „historia PTT w pigułce. Najważniejsze wydarzenia, najważniejsze spotkania. Opowieść, która ma pokazać, jak wielkimi indywidualnościami był Conrad Drzewiecki i jest Ewa Wycichowska. Przypomnieć także, że w niezwykle trudnym czasie dla Teatru, kiedy ważyły się jego losy, przeprowadził go Mirosław Różalski... Przywołać ludzi, którzy realizowali ideę Teatru Tańca. Ideę stworzoną przez Conrada Drzewieckiego, poszerzoną przez Ewę Wycichowską, pokazać jak zmieniał się przez kolejne lata język tańca...". Premiera filmu "Projekt XL" będzie stanowiła ostatni, X odcinek jubileuszowego cyklu PTT. Współtwórcami wydarzenia będą oprócz PTT i TVP Poznań, Instytut Audiowizualny oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Zaproszenia na premierę filmu oraz poprzedzającą go prelekcję, którą wygłosi kierownik literacki PTT – Pani Jagoda Ignaczak, można odbierać w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4).

Bilety na wszystkie spektakle PTT można nabywać pod adresem: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/ oraz w impresariacie PTT (ul. Kozia 4).

(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2013

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia