Polski Teatr Tańca wystąpi w Berlinie

"Walka karnawału z postem" - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

14 października Polski Teatr Tańca zaprezentuje pierwszy z czterech spektakli w ramach prezydencji Polski w Radzie UE - "Walkę karnawału z postem". Przedstawienie w choreografii i inscenizacji Ewy Wycichowskiej będzie można zobaczyć w niezwykłej przestrzeni Deutsches Historisches Museum

Poznański projekt, nazywany przez twórców instalacją choreograficzno – muzyczną, nie bez powodu kojarzy się ze słynnym dziełem Breughla. W spektaklu Ewy Wycichowskiej nie znajdziemy jednak fabularyzacji aż gęstych od znaczeń breughlowskich figur. Wspólne jest raczej myślenie o kondycji ludzkiej, o naturze i jej sprzecznościach, o tęsknocie do ideału i uleganiu pokusie dysharmonii. Przedstawienie PTT nie pretenduje jednak do roli moralitetu XXI wieku. Na ważne pytania odpowiada w sposób znany z tradycji średniowiecznego teatru ludycznego, nie stroniąc od żartu, paradoksu, czy pastiszu.

Piątkowy spektakl dedykowany jest pamięci Conrada Drzewickiego - założyciela i długoletniego dyrektora Polskiego Teatru Tańca. Blisko piętnastoletni okres kierownictwa Conrada Drzewieckiego charakteryzowały prekursorskie przedsięwzięcia artystyczne, które usytuowały zespół poznański w gronie najlepszych kompanii europejskich. 14 października przypada 85-ta rocznica urodzin artysty.

14 PAŹDZIERNIKA 2011
Berlin, Deutsches Historisches Museum 
godz. 19.30.
W ramach polskiej prezydencji w Radzie UE 
WALK@ KARNAWAŁU Z POSTEM 
inscenizacja i choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Zbigniew Łowżył
(z wykorzystaniem cytatów m.in. H. Purcella i H. M Góreckiego)

(-)
Materiały Teatru
13 października 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki