Polski Teatr Tańca wznawia spektakl

"Minus 2" - reż. /choreografia: Ohad Naharin - Polski Teatr Tańca - Balet Poznański

W Polskim Teatrze Tańca trwają próby do przedstawienia „Minus 2”, prowadzone przez asystenta Ohada Naharina - Ereza Zohara. Jedyną w Polsce realizację w choreografii założyciela Batsheva Dance Company będzie można obejrzeć 3 marca o godz. 20.00 na Scenie Sali Wielkiej w CK Zamek.

Ohad Naharin, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych choreografów współczesnych na świecie. Jak sam deklaruje, „Minus 2" to „forma rekonstrukcji [...] To tak jakbym opowiadał tylko początek, środek lub koniec wielu historii, ale kiedy złożyłem je w całość, rezultat okazał się równie spójny, jak oryginał. Może nawet bardziej."

Prezentacja spektaklu „Minus 2" w CK Zamek będzie częścią projektu „Zapraszamy na scenę", realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Dzień po pokazie spektaklu Ohada Naharina w tej samej przestrzeni zostaną pokazane 2 produkcje solistów PTT – „Efekt halo" w choreografii Daniela Stryjeckiego oraz „Volta" w choreografii Andrzeja Adamczaka. Bilety na przedstawienia można nabywać w kasie CK Zamek, impresariacie PTT oraz pod adresem: BILETY W CK ZAMEK

Cena biletów na przestawienia: 15/30 zł

(-)
Materiał Teatru
18 lutego 2015

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...