Polski Teatr Tańca zaprasza

na jubileuszowe spektakle

W najbliższy piątek i sobotę Polski Teatr Tańca wystąpi po raz kolejny w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich z dwoma spektaklami.

W piątek (18 stycznia) o godz. 20.00 zespół zaprezentuje I odcinek audio-video-performance z jubileuszowego cyklu „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”, poświęconego 4 dekadom PTT.

Zgodnie z założeniami projektu oprócz prezentacji materiałów archiwalnych, możemy się spodziewać artystycznych reinterpretacji wybranych choreografii z lat 1973-76. W odcinku pt. „Don Juan i inni” zobaczymy m.in. remix spektaklu „Pawana na śmierć Infantki” w wykonaniu uczniów poznańskiej Szkoły Baletowej (Wiktorii Nowak, Darii Ozgi i Krzysztofa Sobiaka), a także Prolog „Artyści wczoraj i dziś” z remixem „Odwiecznych pieśni” oraz impresję „Don Juan i inni”, w wykonaniu tancerzy Polskiego Teatru Tańca. W wieczorze wystąpią: Paulina Jaksim, Josefine Patzelt, Zbigniew Kocięba, Daniel Navarro Lorenzo, Luca Scarpa, Niels Claes, Lukas Lepold, Karol Miękina, Marcin Motyl oraz gościnnie Mariola Hendrykowska. Wydarzenie uświetnią także swoją obecnością I soliści Polskiego Teatru Tańca: Anna Staszak-Wesołowska, Emil Wesołowski i Przemysław Śliwa, którzy będą na żywo wspominać lata swojej kariery i historię Teatru. Temu wydarzeniu, podobnie jak kolejnym odcinkom cyklu, będzie towarzyszył specjalny program z płytą DVD, zawierający wybrany materiał archiwalny, dotyczący danego okresu istnienia zespołu. Autorką scenariusza wieczoru jest Dyrektor PTT – prof. Ewa Wycichowska, która poprowadzi wydarzenie. 

W sobotę (19 stycznia) o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca pokaże przedstawienie „Alexanderplatz” w choreografii Pauliny Wycichowskiej ze wspaniałą muzyką JANA A.P. KACZMARKA. Jest to jedyny spektakl, który dotyka tematu radykalnych przemian, jakie przeszła Europa Środkowa roku 1989 i ukazuje je w uniwersalnym języku teatru tańca.

Bilety na wydarzenia można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/. 
Zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2013

Książka tygodnia

Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Justyna Świerczyńska

Trailer tygodnia