Pomarańcze jadą do Poznania

"Miłość do trzech pomarańczy" - reż. Zbigniew Głowacki - Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"

Jeden z atrakcyjniejszych tytułów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum – „Miłość do trzech pomarańczy" Zbigniewa Głowackiego (na motywach baśni Carla Gozziego) – zaproszony został do udziału w 21. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu.

Katowicka inscenizacja, nawiązująca do włoskiej commedii dell'arte świetnie wpisuje się w koncepcję interdyscyplinarnej, międzynarodowej imprezy, odbywającej się w tym roku pod hasłem „Do śmiechu".

Przedstawienie zostanie zaprezentowane 4 czerwca, przy czym jeden z dwu spektakli organizatorzy Biennale postanowili skierować do widzów z niepełnosprawnościami; towarzyszyć mu będą audiodeskrypcja i język migowy.

Przypomnijmy, że „Miłość do trzech pomarańczy" otrzymała nominację do Nagrody Teatralnej "Złota Maska" w województwie śląskim za rok 2016 w kategorii „spektakl dla młodych widzów", uczestniczyła w nurcie towarzyszącym ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE, a jej niedawną transmisję na żywo w ramach Internetowego Teatru TVP obejrzało prawie 21 tys. uczniów z 365 szkół w całej Polsce.

Twórcami przedstawienia są Zbigniew Głowacki (reżyseria), Eva Farkašova (scenografia), Bogdan Szczepański (muzyka) i Ewelina Ciszewska (ruch sceniczny).

 

Renata Chudecka
Materiał Teatru
3 czerwca 2017

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia