Pomieszanie z poplątaniem

"Król Dawid - Live!" - reż. Jacek Bała- Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

W Teatrze Muzycznym Capitol "one-man show" Sambora Dudzińskiego - opowieść o tym, jak duch biblijnego władcy wstępuje we współczesnego artystę. Spektakl miał premierę na tegorocznym PPA.

- Daj mi spokój, ja jestem niewierzący - buntuje się Sambor. - Spokojnie, święty Paweł też był niewierzący - odpowiada mu król Dawid.

Na scenie współczesność przeplata się z epizodami biblijnymi. Król Dawid, wojownik, poeta i muzyk, zmaga się z własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy.

- To mógł ogarnąć tylko ktoś pokroju Sambora: śpiewający aktor-multiinstrumentalista. Do tego doszły zabawy zapętlonymi frazami i rytmami, bardzo dobrze dobrane światła, a w tekście dużo zabawnych odniesień do czasów nam współczesnych. Mimo że całość trwała ponad półtorej godziny, a w spektaklu brał udział tylko Dudziński, to "Król Dawid - Live!" szybko wciągnął zebranych w opowieść o losach biblijnego władcy - pisał Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej Wrocław.

Spektakle "Król Dawid - Live!" w reż. Jacka Bały i w wykonaniu Sambora Dudzińskiego: 16 i 17 maja 2014, godz. 19 Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol, ul. Piłsudskiego 67, Wrocław.
Zostały jeszcze bilety w cenie 25 zł - do nabycia online na stronie www.teatr-capitol.pl lub w kasie teatru.

(-)
Materiał Teatru
14 maja 2014
Portrety
Jacek Bała

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...