Pomóż Domom Dziecka

"Metafizyka dwugłowego cielęcia" - reż. Michał Borczuch - TR Warszawa

TR w Warszawie zaprasza 28, 29 lub 30 grudnia na spektakl "Metafizyka Dwugłowego Cielęcia". Widzowie swoim przybyciem mogą zapewnić świąteczny prezent dzieciakom z warszawskich Domów Dziecka

Dopłacając do zakupionego biletu 1 zł można zafundować jeden bilet dla podopiecznych warszawskich Domów Dziecka. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy na zakup biletów na spektakl "Dwoje Biednych Rumunów Mówiących po Polsku".

Akcja spektaklu "Metafizyka Dwugłowego Cielęcia" ma miejsce w Papui-Nowej Gwinei (Port Moresby) i w Australii (Sydney oraz pustynia w okolicach Karlgoorlie). Rodzice Karmazyniella, głównego bohatera "Metafizyki", przeprowadzili się tam wiele lat temu, zostawiając bez sentymentu upadającą Europę. Jednak funkcjonowanie na peryferiach okazało się równie wykańczające. Na naszych oczach próbują po raz ostatni i za wszelką cenę przejąć kontrolę nad życiem. Dzieje się tak dlatego, że ich świat umarł, a zasady, jakie w nim obowiązywały, zostały - także przez nich samych - podważone.

Karmazyniello jest reprezentantem pierwszego pokolenia, które przyszło na świat w egzotycznej scenografii. Towarzyszą mu: Ludwik i Mirabella Parvis oraz Jack Daniels. To oni walczą z hipokryzją rodziców, wierząc w możliwość stworzenia nowej struktury społecznej, budowanej w oparciu o papuaskie wzorce. Mając świadomość bycia kulturowym śmieciem, bronią własnej tożsamości. Tożsamości monstrum. Przecież rodzina jest bagnem, z którego w końcu trzeba się wydostać, nawet za cenę śmierci.

Łukasz Wojtysko
Materiały Teatru
27 grudnia 2010
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...