Pomóżmy im uwierzyć w siebie

11. Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko"

Na 10. już Festiwal Zaczarowanej Piosenki oraz 11. Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" zaprasza dzisiaj i w niedzielę Anna Dymna ze swą Fundacją Mimo Wszystko.

- Bardzo się cieszę, że to już dziesiąty festiwal Zaczarowanej Piosenki, że ciągle chcą na nim występować gwiazdy - mówiła na spotkaniu z dziennikarzami Anna Dymna, nie kryjąc, że na kolejny festiwal czeka cały rok.

- Te dni dają mi bardzo wiele do myślenia na temat mojego życia, dodają mi siły, uczłowieczają. My może osobom niepełnosprawnym sprawiamy podczas festiwalu radość, pomagamy im w siebie uwierzyć, uczymy ich podczas poprzedzających konkurs warsztatów, dajemy im nagrody, ale dużo ważniejsze jest to, czego uczą nas oni - mówiła inicjatorka festiwalu. Weźmie w nim udział szóstka śpiewających w wieku do lat 16 i szóstka dorosłych, a ocenią ich: Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Justyna Steczkowska, Magda Umer, Jacek Cygan, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner. Przewodniczącą jury będzie Agata Passent, jako że każdy z uczestników konkursu zaśpiewa jedną piosenkę jej mamy, Agnieszki Osieckiej. To jutro na Rynku od godz.19.30 do 22.30, kiedy to zaśpiewają także: Ewa Bem, Mela Koteluk, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Ernest Staniaszek i Mietek Szcześniak.

Z kolei w niedzielę o godz. 21 na Rynku wystąpią laureaci z ostatnich lat, a także m.in. Grażyna Łobaszewska, Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Turnau. Sobota i niedziela będą również 11. Ogólnopolskimi Dniami Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko". W niedzielę warto będzie przyjść na Rynek, by zobaczyć niepełnosprawnych mistrzów sportu, m.in. koszykarzy, rugbystów, szermierzy, siatkarzy.

Pojawią się też na Rynku: Bartosz Ostałowski, jedyny na świecie kierowca rajdowy bez rąk, prowadzący auto nogami, oraz Zbigniew Stefaniak, maratończyk, biegający o kulach. Sportowcy z niepełnosprawnościami będą tego dnia wspierani m.in. przez Przemysława Saletę i Pawła Januszewskiego.

(WAK)
Dziennik Polski
7 czerwca 2014
Portrety
Anna Dymna

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...