Pomysł na Walentynki

"Bóg zemsty" - reż. Andrei Muntéanu - Teatr Żydowski

Jeśli szukają Państwo czegoś oryginalnego, by zaskoczyć drugą połówkę w Walentynki lub też miło spędzić czas, to propozycja dla Was! Teatr Żydowski w Warszawie przygotował coś specjalnego na najbliższy weekend. „Bóg Zemsty” wystawiany 14, 15 i 16 lutego to pozycja emanująca seksem i nagością, choć w nadzwyczaj wysublimowany sposób. Reżyser, Andrei Muntéanu dołożył starań, by artystyczny przekaz trafił do widzów w różnym wieku, ale powyżej 16 lat.

"Bóg Zemsty" opowiada o właścicielu domu publicznego i perypetiach pracowników jego „przybytku". Jankiel – jako ojciec i przykładny bogobojny Żyd – usilnie stara się uchronić swoją nastoletnią córkę przed wpływem swoich podwładnych, pilnując jej czystości. Niestety jego plan zostaje zniweczony – Ryfka zostaje zwabiona przez jedną z prostytutek do wykonywania najstarszego zawodu świata... Nie pomaga tu nawet zamówiony w trosce o jej zbawienie specjalny zwój Tory.

Sztuka ta wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy. Dodatkową ciekawostką jest to, że spektakl wystawiany jest w języku jidysz z tłumaczeniem symultanicznym (poprzez słuchawki) na język polski.

Więcej informacji na stronie: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/bog-zemsty

Spektakle w lutym: 14.02. (godz. 19.00), 15.02. (godz. 19.00), 16.02. (godz. 18.00)
Bilety: 50-60 zł – rezerwacja: bow@teatr-zydowski.art.pl lub (22)8506450 lub (22)8505656

(-)
Materiał Teatru
11 lutego 2014

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...