Ponownie u Solskiego

"Wysocki. Powrót do ZSRR" - reż. Piotr Sieklucki - Teatr Nowy w Krakowie

15 listopada o godz 19.00 na Dużej Scenie Teatru im. Solskiego w Tarnowie zostanie wystawiony ponownie spektakl krakowskiego Teatru Nowego "Wysocki. Powrót do ZSRR". W obsadzie: Edward Linde-Lubaszenko oraz Piotr Sieklucki.

"Wysocki. Powrót do ZSRR" to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR.

Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady "Przerwany lot", listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, "Umierałem sto razy" Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Ten aktor Teatru na Tagance i pieśniarz o charakterystycznie zachrypniętym głosie wystąpił w 28 rolach filmowych, 20 rolach teatralnych. Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Spektakl, który przypadkowo zbiega się z ostatnimi smutnymi i zatrważającymi wydarzeniami na Ukrainie, jest naszą wypowiedzią o totalitarnych zapędach Rosji i o jej krzywdzącym jednostkę systemie.

Bilety na spektakl w cenie 35 zł (bilety grupowe 30 zł - dla grup powyżej 4 osób).

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia