„Porcelanka” wraca z wakacji, z tarczą!

"Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej" - reż. A, Duda-Gracz - Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Po triumfie na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, gdzie nagrodzony został Złotym Yorickiem, spektakl Agaty Dudy-Gracz „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej” powraca do Krakowa!

To nie tylko najlepsza inscenizacja sztuki Szekspira w ubiegłym sezonie, ale także jeden z najbardziej kontrowersyjnych spektakli roku, który podobnie jak czyni to Duda-Gracz dzieląc widzów na strony Greków lub Trojan, poróżnił grono krytyków. Jedni nie kryją zachwytów nad jego efektownością formalną i pesymistycznym przesłaniem, dla innych te cechy okazały się ciężarem nie do udźwignięcia. Najwyższy czas, aby Ci, którzy jeszcze „Porcelanki" nie widzieli, przekonali się w którym z obozów zasiądą na tej teatralnej wojnie!

Zapraszamy na spektakle 6 i 8 września o godz. 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12. Z wydrukowanym kuponem bilety na spektakl 6 września w ulgowej cenie!

Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

(-)
Materiał Teatru
5 września 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...