Portret rodziny

"Wnętrza" - reż. Paweł Miśkiewicz - Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Poznań

- Mam wrażenie, że całe życie robię jeden spektakl, którego tematem jest problem radzenia sobie z życiem, które wymusza na nas kompromisy - mówi reżyser Paweł Miśkiewicz przed premierą "Wnętrz" w Teatrze Nowym w Poznaniu.

W sobotę w Teatrze Nowym premiera spektaklu pt. "Wnętrza". Jest to kolejna realizacja scenariusza filmowego, tym razem mało znanego obrazu Woody Allena. Spektakl reżyseruje Paweł Miśkiewicz [na zdjęciu].

- Woody Allen nie byłby sobą, gdyby swoich bohaterów nie pokazał w sytuacjach tragikomicznych - mówił podczas konferencji prasowej reżyser Paweł Miśkiewicz. - Allen pokazuje ludzi zagubionych, ludzi wykolejonych z normalnego koryta rozwoju i wzrostu duchowego i jak panicznie - przyjmując różne tragifarsowe kompromisy - próbują się w tej sytuacji ratować.

Reżyser zapytany, ile w tym spektaklu Woody Allena, a ile Pawła Miśkiewicza, powiedział:

- Mam wrażenie, że całe życie robię jeden spektakl, którego tematem jest problem radzenia sobie z życiem, które wymusza na nas kompromisy. Interesuje mnie coś, co nazywamy dojrzałością, a wielokrotnie jest zasłoną dla rezygnacji czy też dla różnych zaniechań życiowych. Ważne jest znalezienie równowagi pomiędzy dążeniem do wzrostu, a widzeniem realnych niemożliwości i realnego świata dookoła, jakieś mądre zgodzenie się na jego reguły, bez rezygnacji z pomysłu na siebie. To są tematy, które towarzyszą mi od lat.

Scenografię do spektaklu "Wnętrza" zaprojektowała Barbara Hanicka. Projekcje wideo zrealizował Wojciech Puś. Reżyseria światła jest dziełem Marka Kozakiewicza.

W spektaklu wystąpią: Gabriela Frycz, Daniela Popławska, Maria Rybarczyk, Marta Szumieł, Martyna Zaremba, Radosław Elis, Grzegorz Gołaszewski, Maciej Hązła, Mariusz Puchalski.

Premiera "Wnętrz" Woody Allena w sobotę o godzinie 19 na dużej scenie Teatru Nowego w Poznaniu (ul. Dąbrowskiego 5). Następne spektakle w niedzielę i wtorek (premiera z legitymacją studencką) o tej samej godzinie. Bilety kosztują 35-55 zł, we wtorek - 30 i 50 zł.

Stefan Drajewsk
Polska Głos Wielkopolski
1 marca 2013

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia