Poruszył światem muzycznym

"Otello" - reż. Henning Brockhaus - Teatr San Carlo

22 kwietnia Multikino zaprasza na transmisje opery "Otello" Giuseppe Verdiego ze słynnego Teatru San Carlo we włoskim Neapolu. W roli głównej - Marco Berti. Opera wystawiana jest w nowej inscenizacji w koprodukcji z Teatrem Massimo z Palermo.

Po bardzo długiej przerwie, bo aż po piętnastu latach od premiery Aidy w 1871 roku, Verdi zainspirowany arcydziełem Williama Szekspira, powrócił do komponowania i napisał operę Otello. To jeden z ostatnich triumfów włoskiego Mistrza, który niewątpliwie poruszył światem muzycznym i przyniósł syntezę swojego stylu, zbliżającego się do niektórych założeń dramatu muzycznego Wagnera. Wspaniała muzyka, pierwowzór literacki i znakomite libretto pozwalają na nowo ujrzeć tragedię Desdemony i Otella, padających ofiarą intryg podstępnego Jagona. Teatr San Carlo w Neapolu stwarza wyjątkową okazję do ponownego odkrycia arcydzieła Verdiego, dając nowe światło na jeden z najbardziej poruszających dramatów, realizujący potrzebę odkrywania głębi duszy człowieka.

Transmisja opery "Otello" z Teatru San Carlo w Neapolu odbędzie się w czwartek 22 kwietnia o godz. 20.30 w 7 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów oraz Wrocław Arkady Wrocławskie.

"Otello"
Opera w 4 aktach, śpiewana po włosku.
Libretto: Arrigo Boito według Williama Szekspira
Muzyka: Giuseppe Verdi
Start transmisji: 20:30
Czas trwania: ok. 3 godzin
Przerwy: zgodnie z programem transmisji
Napisy: brak lub angielskie

(-)
Materiał kina
10 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Street Art. Wielcy artyści i ich wizje
Wydawnictwo ARKADY
Alessandra Mattanza

Trailer tygodnia

" frameborder="0" allowfullscreen>
"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...