Poszukiwania motywów mordercy

„Goodman" - reż. Agata Dyczko - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

W Izraelu służba wojskowa jest obowiązkowa. Trwa od 2 do 3 lat. Mobilizuje się wszystkich, bez względu na płeć, czy chęć podjęcia studiów. Dwudziestolatkowie trafiają do koszar, dostają mundury, broń, amunicję i uczą się jak ich używać. Jeżeli mają szczęście, cała ta przygoda z zabijaniem nie staje się traumą na resztę ich życia...

„Goodman" to historia dwójki przyjaciół i pewnej dziewczyny. W wojsku byli w jednym oddziale. Wspólnie planowali ucieczkę, gdzieś daleko, do miejsca, w którym byliby wolni. Nic z tego nie wyszło... Do bohaterów wracamy po 15 latach. W Teksasie dwójka niewinnych staruszków zostaje zabita we własnych łóżkach. Morderca nie przyznaje się do winy. Nie broni się. Czy powodem zbrodni była przemoc doświadczona w wojsku? Nie jest to do końca jednoznaczne. Poszukiwania motywów mordercy prowadzą przez osobiste historie bohaterów, z których każdy dopuścił się w życiu okrucieństwa.

Spektakl powstał w ramach projektu „WYLĘGARNIA", który ma na celu umożliwienie młodym, obiecującym twórcom pracę na profesjonalnej scenie teatralnej.

(-)
Materiał Teatru
20 listopada 2014
Portrety
Agata Dyczko

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...