"Powiało na mnie morze snów..."

"60+ kultura" - Opera Bałtycka Gdańsk

Opera Bałtycka bierze udział w programie, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, "60+ Kultura"

W ramach programu proponujemy osobom powyżej 60 roku życia bilety w specjalnej cenie 15 zł na najbliższą niedzielę, na koncert inauguracyjny, podczas którego wykonany zostanie utwór "Powiało na mnie morze snów..." Krzysztofa Pendereckiego. Dzieło jest kompozycją do wierszy polskich poetów.

Taką samą cenę proponujemy też tym osobom na spektakle, które zaprezentujemy podczas kolejnego weekendu - "Czekając na.../ Święto wiosny" (na zdjęciu) - 5, 6, 7 października.

"Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" - pod tym hasłem przebiegać będzie druga edycja akcji "60+kultura". 29 - 30 września br. (sobota-niedziela) seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Weekend seniora z kulturą po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku. Uczestniczyło w nim wówczas ponad 100 placówek z całej Polski.

O powodzeniu, jakim cieszyła się akcja świadczy fakt, że w tym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków. Oferty skierowane przez nich do seniorów są różne - od bezpłatnego wejścia, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty po wycieczki z przewodnikami.

Kampania "60+Kultura" jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Wykaz uczestniczących w akcji instytucji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty znajdują się na stronie www.mkidn.gov.pl. Informacje można również znaleźć na stronach internetowych konkretnych placówek.

(-)
Materiał Teatru
29 września 2012

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia