Powrót "Czynnych poniedziałków"

Spotkania i czytania

"Czynne poniedziałki" - cykl imprez proponowanych wrocławianom przez Teatr Polski wkracza w czwarty już sezon.

Teatr Polski wraca  do spotkań w Maglu w odmienionej formia.Rozszerzona zostanie jego formuła. W kręgu tematów znajdą się również te z zakresu innych dziedzin sztuki: teatr, film, sztuki plastyczne i muzykę alternatywną. Po krótkiej przerwie do Magla literackiego powraca profesor Stanisław Bereś, a do grona prowadzących dołączają Piotr Bartyś, Paweł Jarodzki, Krzysztof Mieszkowski i Łukasz Maciejewski. Cykl zainauguruje Magiel teatralny: 5 października 2009 gospodarz Magla teatralnego Krzysztof Mieszkowski i zgromadzona na Scenie Kameralnej publiczność będzie miała okazję do rozmowy z Janem Klatą.

Pełną parą rusza też cykl czytań. W związku z rocznicami: 200. urodzin Juliusza Słowackiego i 70. rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza rozpocznie się klasyką: 21 września 2009 przeczytane zostały już "Nadobnisie i koczkodany" Witkacego (reżyseria Jakub Porcari),  natomiast 28 września 2009 można będzie wysłuchać  "Horsztyńskiego" Słowackiego (reżyseria Karolina Maciejaszek), a 12 października 2009 "Samuela Zborowskiego Słowackiego" (reżyseria Wiktor Rubin) – z racji trwającego właśnie Roku Słowackiego i odbywającej się z tej okazji całorocznej Juliuszady (www.juliuszada.pl). Temu ostatniemu wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny na temat uwspółcześniania i „przepisywania” klasyki.

Wszystkie imprezy „czynnoponiedziałkowe” na Scenie Kameralnej – na wszystkie wstęp wolny. Początek zawsze o godzinie 19:00.

(-)
Materiały Teatru
26 września 2009

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...