Powrót Masakry i Skobla

Bajkobus, po miesięcznej przerwie, znów jeździ po wrocławskich ulicach

Od niedzieli Bajkobus, po miesięcznej przerwie, znów jeździ po wrocławskich ulicach.
Na mobilnej scenie teatralnej do końca sierpnia zobaczymy jeszcze cztery znane już najmłodszym spektakle.

Wrocławski Teatr Lalek 22 sierpnia (w sobotę) o godzinie 17 pokaże przy kościele św. Elżbiety w Rynku "Klątwę Muchomora" - czarną komedię kryminalną Lidii Amejko i Marcina Czuba o Pannie Masakrze i Detektywie Skoblu, którzy walczą z krasnalami. Tego samego dnia na rogu Rynku i ul. Kuźniczej o godz. 18 zobaczymy "Alchemika", czyli historię miłosną z życia wrocławskich krasnoludków, także autorstwa duetu Amejko i Czuba, w reżyserii Jacka Radomskiego.

Natomiast skąd na południowej ścianie wieży katedry wrocławskiej wzięła się tajemnicza kamienna głowa, będzie można przypomnieć sobie 23 sierpnia (Ostrów Tumski, godz. 16) w spektaklu "Kamienna głowa" Józefa Frymeta ze scenariuszem Mariusza Urbanka.

Także oni stworzyli "Piwniczną opowieść", którą Teatr Lalek pokaże 23 sierpnia o godz. 18 przy Piwnicy Świdnickiej. W spektaklu kamienne figury Rajcy, Strażnika i Ławnika, za dnia zdobiące Rynek, ożywają, by odprawić sąd nad pozostałymi średniowiecznymi figurami. Widzowie dowiedzą się, która z postaci zasłużyła na karę i dlaczego.

Marta Wróbel
POLSKA Gazeta Wrocławska
17 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia