Powstaje nowy teatr

"Żar Żre" - reż. Justyna Kowalska - Teatr Umowny w Krakowie

W Krakowie powstaje nowy teatr niezależny, działający pod nazwą Teatr Umowny. Grupę tworzą młodzi ambitni twórcy: Marzena Figiel, Aleksandra Kowalczyk, Kaja Sosnowska i Piotr Majewski.

Zapraszamy na pierwszy spektakl Teatru Umownego pt. "Żar Żre" w reżyserii Justyny Kowalskiej, już we wrześniu. To gorąca premiera na koniec lata, opowieść o tym, jak młodym twórcom nie udało się zrobić spektaklu. Współczesna wariacja na podstawie filmu "Upał" ze Starszymi Panami bez Starszych Panów.

"Żar Żre", reż. Justyna Kowalska,
Premiera: 05.09.2015, g. 19:00, ul. Kanonicza 1
4.09.2015 przedpremiera podczas Letniego Festiwalu STeN 2015, g. 19:00, ul. Kanonicza 1
Pozostałe spektakle: 18,19,20.09.2015, g. 19:00, ul. Kanonicza 1

Manifest Teatru Umownego

Żyjemy w umownym świecie konwenansów. Narzucano nam pewne role (umowne), które perfekcyjnie powinniśmy wypełniać dla dobra społeczeństwa, globalnej wioski, w której funkcjonujemy. Konwencjonalnych jest wiele naszych zachowań, działań, ambicji, a nawet marzeń. Telewizja kreuje nam umowną, iluzoryczną rzeczywistość. Wierzymy, że nasze życie, pragnienia i cele są czymś unikatowym. Jesteśmy ograniczani tysiącami obowiązków, oczekiwań, relacji, UMÓW.

My, jako Teatr chcemy obnażyć umowność świata, w którym żyjemy, jego fasadowość, iluzoryczność i nieprawdziwość. Podejmujemy działania, które choć na chwilę wyrwą widza z jego roli społecznej, narzuconej mu mimowolnie. Chcemy podarować mu chwilę wolności i oczyszczenia, która miejmy nadzieję, skłoni do refleksji.

IDEA JEST W DZIAŁANIU, W OBNAŻANIU, W BRAKU WYGODY, W POCZUCIU BRAKU BEZPIECZEŃSTWA.

(-)
Materiał Teatru
26 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...